Zyski rosną jak giełdowe indeksy

Anna Pronińska
opublikowano: 28-04-2006, 00:00

IDMSA podwoił zyski w pierwszym kwartale. Możliwe, że zweryfikuje prognozy na ten rok.

W pierwszych trzech miesiącach roku Dom Maklerski IDMSA, który specjalizuje się m.in. w zarządzaniu aktywami i usługach korporacyjnych, osiągnął 5,07 mln zł zysku, czyli dwukrotnie więcej niż w tym samym czasie w 2005 r. i aż czterokrotnie więcej niż dwa lata temu.

— Mamy się czym pochwalić. Historycznie to nasz najlepszy kwartał, a tak wysokie zyski i przychody wypracowaliśmy, nie przeprowadzając w tym okresie ani jednej oferty publicznej w obszarze rynku pierwotnego — mówi Grzegorz Leszczyński, prezes IDMSA.

Przychody brokera w pierwszym kwartale zwiększyły się o 3,1 mln zł — do 10,58 mln zł i pochodziły głównie z asset management, działalności na rynkach zagranicznych, doradztwa na rzecz firm i dwóch wezwań na akcje Novitusa.

— Negocjujemy nowe kontrakty. Chcemy być brokerem, który przeprowadzi najwięcej ofert na rynku. Do tej pory podpisaliśmy osiem umów na emisje publiczne spółek, które chcą pozyskać kapitał na giełdzie — dodaje prezes.

W najbliższych miesiącach broker chce przeprowadzić oferty publiczne Bankiera.pl, Gino Rossi, Pol-Aguy (prospekty są już w KPWiG) i Hyperiona (dziś złoży prospekt). Prezes spodziewa się, że wartość IPO do lipca tego roku wyniesie około 200 mln zł, a do końca roku — około 300 mln zł.

O zyski na koniec roku spółka jest spokojna.

— Na razie podtrzymujemy, że w tym roku zarobimy 14 mln zł. Jeżeli rynek utrzyma się na wysokim poziomie, a wyniki drugiego kwartału też będą dobre, możemy zweryfikować prognozę — twierdzi Grzegorz Leszczyński.

Zarząd spółki, który ma nadzieję, że w ciągu dwóch lat zbuduje dużą firmę, na razie myśli o otwarciu kolejnych oddziałów obsługi klienta i nowych akwizycjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zyski rosną jak giełdowe indeksy