3 sposoby na zniszczenie reputacji zawodowej

opublikowano: 10-01-2015, 19:27

Każdy popełnia błędy w pracy. Niektóre jednak to gwarantowany przepis na zszarganie reputacji zawodowej. Portal Business Insider wyodrębnił trzy najłatwiejsze sposoby.

1. Przypisanie sobie zasług za czyjąś pracę
Nic nie zepsuje opinii zawodowej jak informacja o tym, że ktoś przypisał sobie zasługi za czyjeś dokonania. Ludzi zwalnia się z pracy za mniejsze przewinienia. Jak wiadomo każdy sukces ma wielu ojców, jednak zanim podpiszemy się pod jakimś warto wcześniej przeanalizować jak duży był nasz wkład.

2. Tuszowanie błędów
Tuszowanie błędów to również gwarantowana recepta na zniszczenie własnej reputacji, a nawet zwolnienie z pracy.  Alternatywa? Lepiej przyznać się od razu do błędu. Im szybciej się to wydarzy, tym lepiej,  ponieważ jasna obraz sytuacji daje większe szanse na uporanie się z błędem i jego naprawienie. Utajony błąd to bomba z ukrytym zapłonem.

3. Notoryczne niekończenie zadań na czas
Zły dzień to jedno. Nikt nie oczekuje, że za każdym razem wszystkie zadania będą wykonywanie idealnie na czas. Problem zaczyna się, gdy opóźnianie staje się standardem, ponieważ negatywnie wpływa ono na pracę innych. Z czasem notoryczny opóźniacza zyskuje opinie osoby niesolidnej, na której nie można polegać. Gdy raz czy dwa zdarzy się nam podobna sytuacja, warto przy kolejnych zadaniach ciężej popracować i skończyć je przed czasem. Będziesz zaskoczony, jak ludzie mogą być wyrozumiali jeśli zaczniesz kończyć swoją pracę wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / 3 sposoby na zniszczenie reputacji zawodowej