79 proc. Polaków spodziewa się wzrostu cen mieszkań

opublikowano: 13-11-2019, 14:22

Odsetek Polaków, którzy spodziewają się wzrostu cen nieruchomości w ciągu najbliższych 12 miesięcy wzrósł aż o 15 punktów proc. od ubiegłego roku (z 64 do 79 proc.) - wynika z badania, przeprowadzonego przez ING na ponad 1 tys. Polaków.

Analogiczne badanie przeprowadzono w  innych krajach europejskich oraz USA i Australii. Okazało się, że w Polsce odnotowano największy wzrost odsetka optymistów w porównaniu z 2016 r. 

- Tak silne przesunięcie oczekiwań na wzrost cen nieruchomości rodzi obawę, że Polacy będą częściej kupować mieszkania w pośpiechu („taniej nie będzie”) oraz w celach spekulacyjnych. Obawę tym większą, że istnieją już symptomy spowolnienia cen - uważa Karol Pogorzelski, autor raportu "Sytuacja mieszkaniowa Polaków 2019". 

Optymistami co do rozwoju sytuacji mieszkaniowej są przede wszystkim osoby posiadające własne mieszkanie, niezależnie od tego czy jest ono obciążone kredytem hipotecznym, czy nie. Najemcy mieszkań dużo rzadziej deklarują, że sytuacja mieszkaniowa w ich kraju zmierza w dobrym kierunku. Prawidłowość ta dotyczy nie tylko Polski, lecz także prawie wszystkich państw objętych  badaniem ING.

Więcej o raporcie jutro w "Pulsie Biznesu".

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu