Agencja Xinhua spowodowała przecenę akcji

opublikowano: 17-11-2017, 09:11
aktualizacja: 17-11-2017, 09:12

Akcje chińskich spółek wyraźnie taniały po tym jak w państwowych mediach pojawiło się ostrzeżenie, że wzrosty na rynkach akcji są zbyt szybkie.

Indeks giełdy w Szenzen spadł o 2,8 proc., najmocniej od 17 lipca. Wśród najmocniej przecenionych spółek znalazły się te, które najmocniej drożały w tym roku, producenci alkoholi i spółki technologiczne.

Chiny, giełda
Zobacz więcej

Chiny, giełda fot. Bloomberg

Ostrzeżenie w państwowych mediach dotyczące rynku akcji jest niecodziennym zjawiskiem w Chinach, gdzie można być ściganym za zbyt kasandryczne opinie dotyczące rynku publikowane w mediach społecznościowych.

Wcześniej w tym tygodniu na chińskich giełdach panowały kiepskie nastroje, co wiązano z przeceną  obligacji spowodowaną obawami dotyczącymi polityki delewarowania i wzrostem inflacji.

W skali tygodnia główny indeks giełdy w Szenzen spadł o 4,2 proc., najmocniej od maja 2016 roku. Indeks giełdy w Szanghaju spadł o 1,5 proc.

- Ostrzeżenie agencji Xinhua przebrało miarkę – zauważył Ken Chen, analityk KGI Securities Co. z Szanghaju. – Oczekiwanie pogorszenia płynności także zaszkodziło akcjom – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu