Agnieszka Holland nagrodzona Sisley Femme de Cinéma

  • DI
opublikowano: 23-12-2020, 19:30

16 grudnia 2020 r. podczas Les Arcs Film Festiwal fundacja Fundacja Sisley-d’Ornano nagrodziła Agnieszkę Holland.

Alexandra Fleurantin

Fundacja od kilku lat jest oficjalnym partnerem Les Arcs Film Festival, europejskiego festiwalu filmowego, który odbywa się w Les Arcs we Francji (w tym roku między 12 i 19 grudnia). W ramach partnerstwa i wspierania kobiet w branży filmowej fundacja i Philippe d'Ornano, prezes Sisley Paris, co roku przyznają wybranej reżyserce nagrodę Sisley Femme de Cinéma. Już po raz siódmy nagrodzono pracę kobiety reżysera i po raz drugi Polkę. Kilka lat temu laureatką tej nagrody została Małgorzata Szumowska, a w tym roku odebrała ją Agnieszka Holland. Laureatce wręczana jest statuetka autorstwa polskiego rzeźbiarza Bronisława Krzysztofa, który od wielu lat współpracuje z marką Sisley Paris, projektując dla niej artystyczne korki i flakony perfum.

Kilka dni wcześniej, 9 grudnia, Agnieszka Holland została prezydentką Europejskiej Akademii Filmowej jako pierwsza kobieta na świecie, zastępując na tym stanowisku Wima Wendersa.

Alexandra Fleurantin
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane