Akcje, które drożeją szybciej niż Apple (WYKRES DNIA)

Świat fascynuje się biciem rekordów notowań przez Apple, ale twórcy iPada w tym roku zyskali „tylko” 48 proc. Bije ich m.in. LinkedIn, portal społecznościowy służący tworzeniu relacji biznesowych.

Debiut Facebooka na Wall Street wywołuje kolejną falę społecznościowego szaleństwa, która pomaga także mniejszym sieciom. Akcje Linkedin od końca grudnia podrożały już o blisko 60 proc. Do szczytu z ubiegłorocznego lipca (110 USD) nadal jednak jeszcze trochę  brakuje. Zawinił 2011 r., w którym Linkedin zarobił na czysto 35 mln USD wobec 46 mln USD rok wcześniej (i to mimo skoku przychodów o 111 proc. do 1,55 mld USD). Skoro jednak sam Goldman Sachs w niedawnej rekomendacji wycenił papier 135 USD, rekord notowań może być tylko kwestią czasu. Z 20 ostatnich raportów analityków tylko jeden zaleca sprzedaż akcji.

Inne gwiazdy tegorocznych wzrostów w USA >>

Zobacz więcej

Kurs LinkedIn na Wall Street w 2012 r. (źródło: Bloomberg)

W Polsce Linkedin, numer 12. na liście najpopularniejszych stron świata (wg alexa.com) nie mieści się nawet wśród 20 największych portali społecznościowych. Powodem może być brak polskiej wersji językowej. To jednak prędzej czy później się zmieni, a wykończenie Naszej Klasy przez Facebooka, czy Blipa przez Twittera sugeruje,  że właściciele Goldenline nie mogą spać spokojnie.

Przemek Barankiewicz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje, które drożeją szybciej niż Apple (WYKRES DNIA)