Amerykańska oferta CEDC

ZK
opublikowano: 20-06-2008, 00:00

Alkoholowa grupa zbiera pieniądze na rosyjskie przejęcie. Nie powinna mieć z tym problemu, bo inwestorzy są z niej zadowoleni.

Alkoholowa grupa zbiera pieniądze na rosyjskie przejęcie. Nie powinna mieć z tym problemu, bo inwestorzy są z niej zadowoleni.

CEDC, notowany zarówno na amerykańskim Nasdaq, jak i na GPW, poinformował wczoraj o zamiarze przeprowadzenia emisji 3,13 mln akcji. Obecnie na kapitał grupy zajmującej się dystrybucją i produkcją alkoholi w Polmosie Białystok oraz Bolsie składa się ponad 40 mln akcji.

— Emisja nie jest zaskoczeniem, spółka zapowiadała taki krok w związku z przejęciem grupy Russian Alkohol — mówi Andrzej Knigawka, analityk ING Securities.

Za nieco ponad 40 proc. rosyjskiej firmy CEDC zapłaci prawie 157 mln USD. Część kwoty pokryje gotówką, wspomoże też przedsięwzięcie, wykupując papiery dłużne.

— To atrakcyjny projekt. CEDC ma bardzo dobrą pozycję wyjściową na rosyjskim rynku. Przejęło tam dystrybutora alkoholi i pozyskało uznanych partnerów do projektu — tłumaczy analityk.

Russian Alkohol z 8-procentowym udziałem jest numerem dwa na rosyjskim rynku, a według niektórych źródeł nawet jeden.

Na razie jeszcze nie jest znana cena nowych akcji CEDC. Wiadomo natomiast, że będą one oferowane na rynku amerykańskim, a więc dla polskich inwestorów praktycznie niedostępne.

— Ze sprzedażą akcji nie powinno być problemów — uważa Andrzej Knigawka.

Inwestorzy są bardzo zadowoleni z rozwoju CEDC, którego akcje w ciągu roku podwoiły wartość. ING w upublicznionym w czwartek raporcie podniósł rekomendacje spółki z „trzymaj” do „kupuj”, wyznaczając cenę docelowa na 87,5 USD (189,8 zł). Wczoraj na GPW handlowano nimi po nieco powyżej 160 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu