Czytasz dzięki

Analitycy: na rynkach przeważa pesymizm w związku z koronawirusem

  • PAP
opublikowano: 27-02-2020, 10:01

Na rynkach nadal utrzymują się pesymistyczne nastroje w związku z rosnącą liczbą zachorowań wywołanych przez koronawirus - informują w czwartek analitycy w porannych komentarzach.

"Nastroje są niezmiennie pesymistyczne. Do listy państw, gdzie wykryto zachorowania w związku z koronawirusem, dochodzą kolejne kraje" - czytamy w komentarzu mBanku.

"Złoty nadal pozostaje pod presją podaży. W środę kurs EUR/PLN testował opór na 4,316. Na rynku nie maleją obawy o wpływ rozprzestrzeniającej się po świecie epidemii COVID-19 na globalny wzrost gospodarczy, szczególnie, że wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiego Urzędu Żywności i Leków, oznajmił, że jest już blisko ogłoszenia światowej pandemii" - dodają analitycy BKO Banku Polskiego.

Z kolei analitycy z Banku Pekao informują, że złoty powiększa straty i osłabia się w stronę 4,32 zł za euro w porannym handlu i dodają, że w razie dalszego pogorszenia nastrojów i wyprzedaży ryzykownych aktywów, kurs może przebić ten poziom, co otworzy przestrzeń do dalszej przeceny złotego w stronę 4,40 zł za euro

W opinii analityków z Banku Millennium przecena rynków akcji motywowana rozprzestrzeniającym się koronawirusem, który wkrótce może zostać uznany za pandemię, skutecznie psuje nastroje na międzynarodowych rynkach finansowych.

Dodają oni, że ostrzeżenia dotyczące możliwych słabszych od oczekiwań wyników w pierwszym kwartale wysyłają kolejne firmy związane z branżą turystyczną (Booking Holdings), ale także i informatyczną (Microsoft) i dodają, że restrykcje w podróżowaniu wprowadzają kolejne kraje (Arabia Saudyjska ogranicza wizyty w miejscach kultu religijnego dla zagranicznych turystów).

Na giełdach azjatyckich indeksy nadal zniżkowały. W Japonii Nikkei 225 spadł na zamknięciu o 2,13 proc.

W Warszawie na otwarciu indeks WIG 20 spadł o 0,38 proc. do 1926,15 pkt., a po kwadransie notowań pogłębił spadki do 1920,23 pkt.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy