Analityk ocenia przejęcia BPH prze Alior Bank

opublikowano: 21-04-2016, 13:22

Alior chce sprostać wyzwaniu, któremu sam BPH nie był nigdy w stanie podołać - ocenia Michał Sobolewski, analityk Domu Maklerskiego BOŚ.

Specjalista w najnowszym raporcie odniósł się do ogłoszonej niedawno transakcji przejęcia wydzielonej części BPH (bez TFI i portfela kredytów hipotecznych). Jego zdaniem to dla Alior Banku krok w dobry kierunku i kreuje wartość dla akcjonariuszy (największym jest PZU), ale dostrzega również szereg wyzwań.

Marek Wiśniewski

- BPH ma za sobą pasmo rozczarowujących wyników i słabej powtarzalnej rentowności. Mówiąc krótko, Alior chce sprostać wyzwaniu, któremu sam BPH nie był nigdy w stanie podołać. Ponadto, nie można zapominać o szeregu ryzyk operacyjnych, tym bardziej że połączenie to będzie największym dotychczas realizowanym przez zarząd Aliora. Zważywszy na wielkość nakładów potrzebnych do restrukturyzacji przejmowanej działalności należy się spodziewać, że w najbliższych latach niekorzystny wpływ na wyniki Aliora będzie znaczny, a efekty restrukturyzacji będą widoczne dopiero w 2019 r. - uważa Michał Sobolewski. 

Specjalista podniósł wycenę Alior banku do 71,5 zł na akcję, a rekomendację do "trzymaj".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane