Analitycy podbijają stawkę: już 94,25 zł za Alior

opublikowano: 21-04-2016, 16:04

Trzecia opublikowana dziś rekomendacja dla Alior Banku zawiera nie tylko ocenę fuzji z BPH, ale również najwyższą z wycen.

Michał Konarski, analityk DM mBanku, podniósł cenę docelową akcji Alior Banku do 94,25 zł i podtrzymał rekomendację "kupuj". Jego zdaniem, przejęcie BPH będzie mieć negatywny wpływ na zysk na akcję banku tylko w 2017 r.,  kiedy to koszty integracji znacznie przewyższą oczekiwane synergie kosztowe.

Analitycy DM mBanku radzą kupować akcje Alior Banku.

"Jednocześnie uważamy, że transakcja może jeszcze pozytywnie zaskoczyć niższymi kosztami integracji, tak jak to miało miejsce w przypadku innych fuzji na polskim rynku, zaś niski wynik w 2017 roku może zostać wsparty przez rozpoznanie tzw. badwillu (około 0,1 mld zł). Po finalizacji przejęcia Alior Bank powinien być notowany z lekkim dyskontem do sektora bankowego, co uzasadniamy najniższymi wskaźnikami wypłacalności pośród analizowanych przez nas banków" - uważa Michał Konarski.

Specjalista radzi inwestorom wziąć udział w podwyższeniu kapitału, planowanym przez Alior Bank (emisja z prawem poboru), nawet po cenie bez dyskonta do rynkowej.

"Uważamy, iż ze względu na model transakcji Alior zwróci się o podniesienie kapitału w maksymalnej kwocie, czyli 2,2 mld zł" - dodaje Michał Konarski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane