Apple może przenieść jedną czwartą produkcji iPhone'a do Indii do 2025 r.

opublikowano: 21-09-2022, 13:16
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Apple może wyprodukować jeden z czterech iPhone'ów w Indiach do 2025 r., poinformowali w środę analitycy J.P.Morgan, ponieważ gigant technologiczny przenosi część produkcji z Chin, w obliczu narastających napięć geopolitycznych i surowych ograniczeń związanych z COVID-19 w tym kraju – podaje agencja Reutersa.

Fot. Big G Media/Unsplash

Dom maklerski oczekuje, że Apple przeniesie około 5 proc. produkcji iPhone'a 14 od końca 2022 roku do Indii, które są drugim co do wielkości rynkiem smartfonów na świecie po Chinach.

Szacuje się również, że około 25 proc. wszystkich produktów Apple, takich jak Mac, iPad, Apple Watch i AirPods, będzie produkowanych poza Chinami do 2025 r. z 5 proc. obecnie.

Apple z siedzibą w Cupertino w Kalifornii stawia na Indie, odkąd w 2017 r. rozpoczęło montaż iPhone'a w tym kraju za pośrednictwem Wistron, a później Foxconn, zgodnie z naciskiem rządu indyjskiego na lokalną produkcję.

Pandemia utrudniła firmom plany relokacji łańcucha dostaw, ale wraz ze złagodzeniem ograniczeń, więcej firm, w tym Apple, ponownie przyspiesza te wysiłki w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane