Apple obniżyło planowaną produkcję iPhone'ów

opublikowano: 09-01-2019, 07:03

Koncern Apple w zeszłym tygodniu, obniżając kwartalną prognozę sprzedaży, zmniejszył również planowaną produkcję dla swoich trzech nowych modeli iPhone'a o około 10 proc. w okresie od stycznia do marca, donosi Reuters powołując się na Nikkei Asian Review.

Ta obniżona prognoza uwidacznia słabnący popyt na iPhone'a w Chinach, największym na świecie rynku smartfonów, gdzie spowalniająca gospodarka została również dotknięta wojną handlową ze Stanami Zjednoczonymi.

Zobacz więcej

Fot. Apple

Wielu analityków i konsumentów twierdzi jednak, że główną przyczyną słabnącej sprzedaży, są zbyt wysokie ceny nowych iPhone'ów, które są przewartościowane.

Apple zwróciło się do swoich dostawców pod koniec grudnia o wyprodukowanie mniejszej liczby urządzeń niż planowano w przypadku modeli XS, XS Max i XR, poinformował Nikkei, powołując się na źródła związane ze sprawą.

Firma badawcza Canalys, szacuje, że w ubiegłym roku liczba dostaw spadła o 12 proc. w Chinach. Oczekuje, że w 2019 r. dostawy smartfonów zmniejszą się o kolejne 3 proc. do poniżej 400 mln urządzeń, co będzie pierwszym takim przypadkiem od 2014 r.

Całkowita planowana wielkość produkcji zarówno starych, jak i nowych iPhone'ów prawdopodobnie zostanie obniżona do 40-43 milionów sztuk w okresie od stycznia do marca, z wcześniejszej projekcji z przedziału 47-48 milionów sztuk, podał Nikkei.

6a41a6d8-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Podłącz się
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE
Podłącz się
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu