Austria znów chce wyemitować obligacje 100-letnie

opublikowano: 25-06-2019, 14:46

Spadek do rekordowo niskiego poziomu rentowności obligacji na świecie skłonił władze Austrii do szukania możliwości uplasowania na rynku nowych obligacji 100-letnich.

Austria wyemitowała obligacje 100-letnie po raz pierwszy dwa lata temu. Obecnie mają rentowność trochę powyżej 1 proc., co pokazuje stopień determinacji inwestorów poszukujących jakiegokolwiek zwortu.

- To świetny moment na emisję - powiedział Jens Peter Sorensen, główny analityk Danske Banku. - Jest pogoń za rentownością – dodał.  

Inwestorzy nie wierzą w pojawienie się większej inflacji w najbliższej przyszłości i oczekują pompowania pieniędzy w gospodarki przez banki centralne. Dlatego jest popyt na obligacje, które w przypadku 100-letnich papierów Austrii z terminem wykupu w 2117 roku spadła już o prawie 100 pkt. bazowych do 1,13 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane