Bankierzy z JP Morgan nie mają dostępu do ft.com

opublikowano: 26-10-2016, 19:04

Pracownicy banku inwestycyjnego JP Morgan nie mają już dostępu do internetowej wersji The Financial Times na komputerach w pracy, donosi brytyjska wersja serwisu Businessinsider.

Bank tłumaczy, że podjął taką decyzję aby uniknąć potencjalnych problemów dotyczących praw autorskich. Nie podał dokładnie o co chodzi, ale Paul Murphy, wydawca bloga Alphaville na stronie ft.com twierdzi, że powodem jest przekazywanie sobie przez bankierów zawartości serwisu gazety bez płacenia za to.

- Dziennikarstwo kosztuje pieniądze – podkreślił.

The Financial Times udostępnia grupową subskrypcję serwisu internetowego po 336 GBP od osoby rocznie. W raporcie za 2015 rok JP Morgan podał, że zatrudnia 235 tys. ludzi.   

Pracownicy JP Morgan nadal mogą czytać artykuły na ft.com na swoich prywatnych urządzeniach, ale jedynie wtedy, kiedy stosują się do prawa własności intelektualnej, zawartego w Zasadach Zachowania banku, głosi wydanie przez niego oświadczenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businessinsider.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu