Barszcz: w 2022 r. może ruszyć budowa ponad 1 tys. mieszkań na Białołęce

  • PAP
opublikowano: 28-10-2019, 13:46

W pierwszym kwartale 2022 roku na stołecznej Białołęce może rozpocząć się budowa ponad 1 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus, poinformował w poniedziałek prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

PFR Nieruchomości zakupiła od Polfy Tarchomin blisko 8-ha działkę przy zbiegu ulic Modlińskiej i Płochocińskiej w Warszawie. Ma tam stanąć 12 budynków wielorodzinnych. Osiedle będzie liczyć ok. 1,1 tys. mieszkań.

Barszcz poinformował, że ich budowa miałaby się rozpocząć w pierwszym kwartale 2022 roku. Pierwsi lokatorzy mieliby się zacząć wprowadzać od 2024 roku - dodał.

Prezes podkreślił, że inwestycja na Białołęce, będzie trzecią jak na razie inwestycją PFR Nieruchomości w Warszawie, po ul. Karczunkowskiej na Ursynowie, gdzie kończy się projektowanie ok. 3 tys. mieszkań, i po ul. Ratuszowej - gdzie jak przypomniał Barszcz - ogłoszony został konkurs architektoniczny.

Dodał, że Białołęka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic w stolicy. Marek Wielgo z PFR Nieruchomości wskazał, że w tej dzielnicy w ub.r. powstało ponad 4 tys. mieszkań. Rynek jest też zdominowany przez deweloperów. Zwrócił uwagę, że w 2002 r. na Białołęce mieszkało ok. 60 tys. osób; obecnie to 124 tys. mieszkańców.

Uczestniczący w konferencji prezes Polfy Tarchomin Jarosław Król zaznaczył, że transakcja zawarta z PFR Nieruchomości pozwoli uwolnić spółce aktywa. "Dzięki sprzedaży tego gruntu będziemy mogli więcej zainwestować, a farmacja wymaga inwestycji szczególnie w badania i rozwój" - zaznaczył.

Obie spółki nie poinformowały o kwocie transakcji.

PFR Nieruchomości informują, że program Mieszkanie Plus na Mazowszu to ponad 40 analizowanych lokalizacji o potencjale 27 tys. mieszkań. Pod koniec ubiegłego miesiąca wbito łopatę pod 138-lokalowe osiedle w Mińsku Mazowieckim, przy ul. Klonowej. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie inwestycji w Radomiu, przy ul. Tytoniowej na 124 mieszkania. Barszcz poinformował, że zainteresowanych lokalami jest tam 2,5 tys. rodzin.

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku analiz due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy