Będzie ściąga dla zarażonych opcjami

Adrian Boczkowski
15-12-2008, 13:29

 Resort Waldemara Pawlaka już niedługo podpowie przedsiębiorcom, co zrobić z feralnymi zabezpieczeniami.

 Do końca tygodnia resort gospodarki przygotuje szczegółową analizę prawną dla firm, które zostały zarażone wirusem opcji. Według naszych informacji  - będzie gotowa w piątek. To pokłosie działań resortu, związanych z rozwiązaniem problemu opcji, które dla wielu firm stały się kamieniem młyńskim u szyi. O sprawie pisał dzisiejszy „PB”.

Ze wstępnych informacji wynika, że resort sugeruje dokładne przeanalizowanie każdej umowy pod kątem jej zgodności z prawem. Sugeruje, że jest możliwość „wykręcenia się” od niej dzięki zapisom kodeksu cywilnego. Radzi także przypatrzeć się stronie formalnej – czy umowy zostały zawarte zgodnie z prawem (np. przez telefon) i czy przez upoważnione osoby.

Z rozmów prowadzonych na specjalnej infolinii wynika, że przedsiębiorcy skarżą się, że banki nadużyły ich zaufania, nie informowały o ryzyku, a przy tym bardzo intensywnie promowały tego typu produkty. W większości przypadków,h umowy były asymetryczne: firmy musiały płacić dwukrotnie więcej niż banki. Instytucje finansowe zachowują się bardzo różnie – część jest gotowa do rozmów, część postępuje bardzo twardo i naciska na rozliczenie transakcji.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adrian Boczkowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Będzie ściąga dla zarażonych opcjami