Belka: w sprawie gazociągu nie udało się przekonać Niemców

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-09-2005, 12:29

Premier Marek Belka powiedział w środę, że w sprawie umowy między Rosją a Niemcami, dotyczącej budowy pod dnem Bałtyku gazociągu, "nie udało się przekonać Niemców, że to jest dla nich szkodliwe".

Premier Marek Belka powiedział w środę, że w sprawie umowy między Rosją a Niemcami, dotyczącej budowy pod dnem Bałtyku gazociągu, "nie udało się przekonać Niemców, że to jest dla nich szkodliwe".

    8 września w Berlinie ma zostać podpisana wstępna umowa między Rosją a Niemcami w sprawie budowy pod dnem Bałtyku gazociągu. Będzie on konkurencyjny do tzw. drugiej nitki rurociągu jamalskiego, przebiegającego przez teren Polski.

    "Przede wszystkim nie zdołaliśmy przekonać Niemców, że to jest dla nich szkodliwe, bo uważają inaczej" - powiedział w środę szef rządu na konferencji prasowej. "Unia Europejska nie może zakazać niemieckiej firmie podpisania takiego kontraktu" - zaznaczył.

    Także prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że budowa Gazociągu Północnego między Rosją a Niemcami, z pominięciem naszego kraju, "nie jest sukcesem Polski". Także z punktu widzenia polityki UE, nie jest to dobra wiadomość - mówił prezydent w wywiadzie radiowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Belka: w sprawie gazociągu nie udało się przekonać Niemców