BEST planuje ofertę publiczną obligacji o wartości do 300 mln zł

ISBnews
07-02-2014, 09:46

BEST zamierza wyemitować obligacje o łącznej wartości nominalnej do 300 mln zł w trybie oferty publicznej, podała spółka. Prospekt emisyjny podstawowy spółki złożony do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

"Dotychczasowe nasze emisje obligacji kierowane były przede wszystkim do instytucji finansowych, inwestorów branżowych oraz wąskiego grona inwestorów indywidualnych. Chcemy poszerzyć grono naszych inwestorów, dlatego zdecydowaliśmy się na ofertę publiczną, w której będzie mogła uczestniczyć nieograniczona liczba inwestorów indywidualnych, zainteresowanych alternatywą nie tylko wobec inwestycji w akcje, lecz również depozytów bankowych " - powiedział prezes BEST Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

Program przewiduje emisję obligacji o łącznej wartości nominalnej do 300 mln zł, które będą emitowane w jednej lub kilku seriach i oferowane w trybie oferty publicznej. Emisje poszczególnych serii obligacji emitowanych w ramach programu nastąpią w okresie ważności prospektu, tj. w ciągu 12 miesięcy od jego zatwierdzenia, podano również.

Szczegółowe parametry każdej serii obligacji zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

BEST jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r., specjalizującą się w obrocie i zarządzaniu zagrożonymi wierzytelnościami. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BEST planuje ofertę publiczną obligacji o wartości do 300 mln zł