Bitcoin traci najmocniej od trzech miesięcy

opublikowano: 11-06-2018, 06:54
aktualizacja: 11-06-2018, 06:55

Nowy tydzień zaczął się fatalnie dla posiadaczy bitcoinów i jego konkurentów. Kryptowaluta traci najmocniej od trzech miesięcy po tym jak hakerzy zaatakowali południowokoreańską giełdę handlu wirtualnymi walutami, Coinrail.

Od piątku cena najpopularniejszej krypto waluty, bitcoina straciła około 12 proc. na wartości co jest największą przeceną od 14 marca. Tym samym tegoroczna korekta na tej elektronicznej walucie zwiększyła się już do 52 proc. Inwestorzy pozbywają się też konkurencyjnych kryptowalut takich jak ethereum czy ripple, które tracą po ponad 10 proc. Eksperci szacują, że przecena "odessała" z rynku już 46 mld USD.

Bitcoin
fot. Bloomberg

Choć Coinrail jest jedną z mniejszych platform handlu wirtualnymi walutami, jakie zaatakowali hakerzy, w porównaniu z poprzednimi atakami na sektorowych tuzów, wywołało to jednak namiastkę paniki w tym segmencie rynku.

Jeśli przydarzyło się to A, to może i stać się udziałem B i C. Ludzie panikują, ponieważ ktoś ich okrada, ktgoś sprzedaje i nerwowość się sama nakręca – powiedział Stephen Innes, szef handlu w rejonie Azji Pacyficznej w Oanda Corp. z Singapuru. 

Coinrail handluje ponad 50 różnymi kryptowalutami i jest 98. najbardziej aktywną platformą na świecie, z 24-godzinnym wolumenem około 2,65 mln USD, wynika z danych Coinmarketcap.com.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane