Bitcoin znów tonie

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 22-06-2022, 06:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Środowy handel przyniósł ponowną przecenę bitcoina. Wycena najpopularniejszej kryptowaluty znów znalazła się blisko psychologicznego poziomu 20 tys. USD, informuje Bloomberg.

fot. Bloomberg

Po już i tak słabym poranku, korekta zdynamizowała się do 2,9 proc., a kurs opadł do 20 244 USD. Taniały również inne wirtualne pieniądze. W jeszcze większej skali przeceniany jest ether (ponad 3,3 proc.) schodząc do 1084,80 USD.

Zdaniem ekspertów, notowanie bitcoina mogły jeszcze nie dojść do dna.

Warunki makroekonomiczne muszą się poprawić, a agresywne podejście Fed do polityki pieniężnej musi ustąpić, zanim rynki kryptowalut zobaczą dno - oceni firma Informa Global Markets.

Wyprzedaż na tym rynku, pomimo wtorkowego mocnego odbicia na amerykańskich giełdach jest wynikiem gremialnego odchodzenia inwestorów od ryzykowanych aktywów w obliczu narastających obaw o przyszłość gospodarki w kontekście wysokiej inflacji i agresywnego zaostrzania polityki monetarnej przez banki centralne.

W minionym tygodniu korekta na bitcoinie doprowadziła kurs do poziomu zaledwie 17592 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane