Biura rachunkowe na celowniku PragmaGO

opublikowano: 16-12-2021, 20:00

Dotarcie z pieniędzmi do małych i średnich przez ich księgowych - taki cel na nadchodzący rok stawia sobie firma finansująca biznes. Ma 25-letnie doświadczenie i fintechowego ducha.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jakie potencjał biznesowy ma plan PragmaGO
  • jakich partnerów pozyskała dotychczas firma
  • jaki osiąga wyniki

PragmaGO (wcześniej Pragma Faktoring) to jeden z największych pozabankowych graczy z ofertą finansową dla mikro, małych i średnich firm. Spółka mocno stawia na liczne partnerstwa (m.in. z takimi firmami jak Allegro, Shoper, Komputronik, TIM, 3W Dystrybucja Budowlana, Fakturownia.pl, inFakt), dzięki którym dociera do nowych klientów z różnych branż. Ponadto rozbudowuje ofertę o modne ostatnio produkty: płatności odroczone oraz finansowanie z możliwością elastycznej spłaty uzależnionej od przychodów (z ang. revenue-based financing, w skrócie RBF).

W 2022 r. PragmaGO też postawi na partnerów, ale z nieco innej półki. Będzie zabiegać o względy stacjonarnych biur rachunkowych, żeby dotrzeć do ich klientów z ofertą finansowania. Chodzi o dostęp do gotówki na jeden klik za pośrednictwem platformy internetowej. Potencjał biznesowy projektu jest ogromny, bo w Polsce działa ok. 40 tys. biur księgowych.

— Z przeprowadzonego przez nas badania wynika, że zainteresowanie podatników łatwo dostępnym finansowaniem jest duże. Biuro rachunkowe będzie mogło podpisać z nami umowę o współpracy dosłownie w pięć minut i w pełni online. Otrzyma wówczas dostęp do aplikacji umożliwiającej składanie przez jego klientów wniosków o finansowanie. Platforma przetwarza wnioski na okrągło - dzięki temu przedsiębiorcy będą mieli kapitał na wyciągnięcie ręki. Biura rachunkowe natomiast dostaną prowizję za polecenie nas klientom — mówi Tomasz Boduszek, prezes PragmaGO.

W przekonaniu, że to dobry kierunek rozwoju, utwierdził firmę pilotaż projektu przygotowanego we współpracy z InFaktem, internetowym biurem rachunkowych. Podatnicy korzystający z usług biura mogli też skorzystać z opcji szybkiej zapłaty podatku z możliwością rozłożenia spłaty na raty. To dla wielu firm wygodne rozwiązanie, bo zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami wymagane jest m.in. przy wnioskowaniu o publiczne pieniądze. W fazie tegorocznych testów oferta cieszyła się sporym zainteresowaniem, a wiele firm ponownie sięgnęło po finansowanie. PragmaGO jest zadowolona z poziomu spłat i jakości portfela, a jej działalność jest rentowna.

Nie martwi się też o pieniądze na akcję finansową. Niedawno dostała zastrzyk kapitału, ok. 70 mln zł, od właściciela - Polish Enterprise Funds. Finansuje się również kredytem bankowym i obligacjami. W ciągu trzech kwartałów 2021 r. obsłużyła 5 tys. klientów (połowa regularnie korzystała z usług) wobec 2 tys. w całym ubiegłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane