Biznes akumulatorów LG Chem trafi do oddzielnej spółki

opublikowano: 17-09-2020, 08:30

LG Chem ogłosił w czwartek zamiar wydzielenia biznesu akumulatorów do odrębnej spółki, donosi Reuters.

LG Chem poinformował, że nadszedł właściwy moment na wydzielenie biznesu produkcji akumulatorów kiedy zaczął on przynosić zysk. Nową spółkę zależną wstępnie nazwano LG Energy Solutions. Oprócz produkcji akumulatorów do aut elektrycznych będzie zajmować się także wytwarzaniem akumulatorów do smartfonów, laptopów oraz systemów gromadzenia energii. Spółka ma pojawić się w grudniu. Do 2024 roku ma osiągnąć 30 bln wonów lub więcej przychodów. W tym roku przychody z tej działalności LG Chem szacowane są na 13 bln wonów.

fot. Bloomberg

Europejska fabryka akumulatorów do aut elektrycznych znajduje się pod Wrocławiem. Na koniec tego roku ma osiągnąć zdolność produkowania akumulatorów o łącznie 60 GWh energii. Stanie się wówczas największą pod tym względem na świecie.

Akcje LG Chem taniały o ponad 5 proc. w czwartek na giełdzie w Seulu. Han Sang-won, analityk Daeshin Securities tłumaczy, że to wyraz rozczarowania inwestorów, że nie będą już bezpośrednio posiadać udziałów w biznesie akumulatorów LG Chem, ale także skutek oczekiwania na zbliżający się pokaz Tesli, na którym ma ona przedstawić najnowsze technologie akumulatorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane