Blair sugeruje ponowne głosowanie ws. Brexitu

opublikowano: 28-10-2016, 12:21

Były premier Tony Blair uważa, że Brytyjczycy powinni mieć prawo do „zmiany zdania” w sprawie wyjścia kraju z Unii Europejskiej, donosi Businessinsider.

Blair powiedział w piątek w wywiadzie radiowym, że Brytyjczycy powinni ponownie zastanowić się nad Brexitem „kiedy będzie jasne, dokąd zmierzamy”.

Tony Blair
Zobacz więcej

Tony Blair Bloomberg

- Zadziwiającą rzeczą jeśli chodzi o przeprowadzone referendum jest to, że podjęliśmy decyzję ale wciąż nie wiemy, co ona precyzyjnie oznacza – powiedział Blair, który stał na czele brytyjskiego rządu w latach 1997-2007.

Jego zdaniem, jeśli okaże się, że zawarte porozumienie dotyczące Brexitu nie będzie korzystne „musi być jakiś sposób, przez parlament, wybory, a być może także referendum, dzięki któremu ludzie będą mogli wyrazić swój pogląd”.

- Nie ma powodu dlaczego mielibyśmy mieć zamknięte jakiekolwiek opcje – powiedział Blair. 

Były lider brytyjskiej Partii Pracy nie ma wątpliwości, że negocjacje z politykami z Unii Europejskiej mogą być trudne.

- Musimy zrozumieć, że nie będziemy prowadzili tych negocjacji z grupą europejskich biznesmenów, którzy mogą postanowić, że chcą maksymalnego dostępu do brytyjskiego rynku. Ludzie, z którymi będziemy prowadzili negocjacje, to polityczni przywódcy Unii Europejskiej i jej parlamentów – powiedział Blair.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businessinsider.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Blair sugeruje ponowne głosowanie ws. Brexitu