Bloomberg: Advent rozważa sprzedaż InPostu przez giełdę

opublikowano: 11-11-2020, 09:47

Fundusz private equity Advent International rozważa sprzedaż polskiego InPostu w drodze pierwotnej oferty publicznej (IPO) jego akcji, jednocześnie kontynuuje rozmowy o sprzedaży spółki, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe osoby mające wiedzę w tej sprawie.

Informatorzy agencji twierdzą, że Advent wybrał już Citigroup, Goldman Sachs i JP Morgan Chase jako globalnych koordynatorów potencjalnego IPO, ale jeśli zapadnie decyzja o przeprowadzeniu oferty doda kolejne banki. Fundusz private equity rozważa wprowadzenie InPostu na giełdę w 2021 roku, w zależności od panujących na rynkach warunków, mówią źródła Bloomberga. Podkreślają, że zachętą dla Adventu była odpowiedź rynku na IPO Allergo.

fot. Tomasz Adamowicz
fot. Tomasz Adamowicz

Prowadzony dotychczas proces sprzedaży InPostu spotkał się z dużym zainteresowaniem funduszy private equity, twierdzą informatorzy Bloomberga. Zaznaczają, że ostateczna decyzja nie zapadła i nie ma pewności, czy prowadzone rozmowy zakończą się sprzedażą.

O zamiarze sprzedania przez Advent polskiego InPostu, właściciela sieci 8 tys. paczkomatów, Bloomberg informował pod koniec września, także powołując się na anonimowe źródła.

Advent przejął InPost w 2017 roku. W 2019 roku polska spółka pozyskała dodatkowe finansowania od funduszu private equity KKR & Co.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane