BofA ML: Złoty wśród walut o największym potencjale umocnienia

Kupowanie złotego znalazło się wśród transakcji oferujących największy potencjał zysków na rynkach wschodzących, uważa David Hauner z Bank of America Merrill Lynch.

Zobacz więcej

Złoty

Bloomberg

W najnowszej nocie David Hauner, analityk banku BofA ML, zalecił klientom grę pod scenariusz powrotu presji inflacyjnej w gospodarkach rozwijających się przy jednoczesnym ograniczeniu ekspozycji na ryzyko umocnienia dolara. Według niego jednym z najlepszych sposobów realizacji takiej strategii powinno być kupowanie złotego. Do kupowania polskiej waluty można posłużyć się forintem, aby w ten sposób uniknąć ekspozycji na ryzyko związane z regionem Europy Środkowej i Wschodniej, zauważył specjalista.

„W notowaniach złotego nie są uwzględnione praktycznie żadne podwyżki stóp procentowych” – zauważał David Hauner.

Wśród innych polecanych transakcji znalazło się kupowanie rosyjskiego rubla za koreańskiego wona, co powinno dać w ciągu najbliższych 12 miesięcy 10-15 proc. zysku. Przez większą część 2017 r. ceny ropy pozostaną w zakresie 55-60 USD za baryłkę, stopy procentowe w Rosji pozostają wysokie, a won powinien osłabiać się wraz z pozostałymi walutami azjatyckimi. Według specjalisty BofA ML warto też grać na umocnienie peso meksykańskiego do brazylijskiego reala. W ciągu najbliższych 12 miesięcy Brazylia obetnie stopy procentowe, podczas gdy Meksyk będzie tym z największych rynków wschodzących, który politykę złagodzi najbardziej.

Jego zdaniem inwestorzy powinni również kupować zabezpieczenie przed niewypłacalnością RPA, jednocześnie sprzedając zabezpieczenie przed niewypłacalnością Rosji. Rynki surowców energetycznych będą w najbliższym roku zachowywać się lepiej od rynków metali. Ponadto Rosja jest stosunkowo najbardziej odporna na zmiany stóp Fedu, podczas gdy RPA należy do najbardziej podatnych na ten czynnik gospodarek, tłumaczył specjalista.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BofA ML: Złoty wśród walut o największym potencjale umocnienia