Czytasz dzięki

Bosch: szczyt globalnej produkcji aut może być już za nami

opublikowano: 29-01-2020, 10:46

Niemiecki koncern Robert Bosch ocenia, że świat może mieć już za sobą szczyt produkcji samochodów, informuje Reuters.

W 2020 roku globalna produkcja samochodów spadnie o 2,6 proc. do 89 mln aut. Będzie to już trzeci rok z rzędu jej spadku.

Volkmar Denner
Zobacz więcej

Volkmar Denner fot. Bloomberg

- Możliwe, że szczyt produkcji samochodów możemy mieć już za sobą - powiedział Volkmar Denner, prezes koncernu Robert Bosch, największego na świecie dostawcy podzespołów aut.

Niemiecka spółka zapowiedziała redukcję zatrudnienia i przegląd działalności po tym jak jej roczny wynik operacyjny spadł o 44 proc. 

Denner powiedział, że zakłada iż niski poziom produkcji aut utrzyma się przez pewien czas i nie zacznie rosnąć przed 2025 rokiem.

Prezes koncernu Bosch ostrzegł, że epidemia koronawirusa w Chinach może wpłynąć na globalny łańcuch dostaw branży motoryzacyjnej. Niemiecki koncern ma dużą działalność produkcyjną w Chinach. Tylko w Wuhan, które jest epicentrum epidemii, ma dwa zakłady.

- Musimy poczekać na dalszy bieg zdarzeń. Jeśli będzie kontynuacja obecnej sytuacji, łańcuch dostaw zostanie zakłócony. Są prognozy, według których szczyt zakażeń nastąpi dopiero w lutym lub marcu – dodał.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane