Brexit kosztował Londyn jak dotąd tylko 1000 miejsc pracy w bankach

opublikowano: 19-09-2019, 08:55

Na sześć tygodni przed oczekiwanym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej okazuje się, że prognozowany wielki odpływ miejsc pracy w sektorze bankowym, spowodowany brexitem, nie nastąpił.

EY opublikowało raport, z którego wynika, że od referendum w sprawie brexitu w czerwcu 2016 roku banki przeniosły z Londynu do konkurencyjnych europejskich centrów finansowych tylko 1 tys. miejsc pracy. Zaprzecza to wcześniejszym prognozom, że Londyn straci ich dziesiątki, a nawet setki tysięcy.

- Firmy świadczące usługi finansowe jak dotąd przeniosły na kontynent mniej pracowników i aktywów niż oczekiwano - stwierdził Omar Ali, zajmujący się brytyjskim sektorem finansowym w EY po analizie danych uzyskanych z 222 spółek.

Bank Rozliczeń Międzynarodowych (BIS) zwrócił uwagę, że wbrew oczekiwaniom, od czasu referendum Londyn umocnił swoja pozycję lidera na rynkach handlu walutami i ich derywatami.

EY uważa jednak, że tempo migracji miejsc pracy może przyspieszyć. Podobnie jak w czerwcowej prognozie szacuje, że w krótkim terminie możliwe jest przeniesienia nawet 7 tys. miejsc pracy i aktywów łącznej wartości 1 bln GBP.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy