Czytasz dzięki

Buda: mamy nowy mechanizm, który da wiedzę o funkcjonowaniu tarcz antykryzysowej i finansowej

  • PAP
opublikowano: 26-05-2020, 09:46

We wtorek w Sejmie zaprezentowany będzie nowy mechanizm, który pozwoli wszystkim przedstawicielom opozycji uzyskać wiedzę, jak funkcjonuje Tarcza antykryzysowa i Tarcza finansowa, zapowiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

"Ja się oburzam strasznie, jeżeli widzę wypowiedzi przedstawicieli opozycji, którzy mówią o tym, że Tarcza finansowa w zasadzie nie działa, żadne środki przedsiębiorcom nie są przekazywane, że w zasadzie oni sami zostali pozostawieni sobie" - mówił w Telewizji Republika Waldemar Buda.

"W związku z tym dzisiaj (...) o godz. 11 zaprezentujemy nowy mechanizm w Sejmie, który pozwoli wszystkim przedstawicielom opozycji uzyskać wiedzę na ten temat, jak funkcjonuje Tarcza antykryzysowa i Tarcza finansowa" - zapowiedział. Wyjaśnił, że od dzisiaj "nie będą mieli prawa powoływać się na to, że czegoś nie wiedzą, a jeżeli będą tę informację przekręcać - to znaczy, że robią to złośliwie".

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej podkreślił, że politycy codziennie "na własnego maila sejmowego będą otrzymywali komplet informacji (...) na temat tego, co się dzieje, codzienny raport na temat Tarczy finansowej, antykryzysowej". O całej pomocy, "którą świadczymy łącznie z BGK; wszelkie narzędzia, które zaproponowaliśmy we wszystkich tarczach" - zaznaczył.

"Skończmy z tą obłudą i mówieniem, że się nic nie dzieje" - zaapelował Buda, dodając, że według wczorajszych danych na godz. 21 "mamy 48,56 mld zł przeszło wydatkowane w ramach pomocy przedsiębiorcom". "I to rośnie w skali kilku miliardów w skali dziennej" - dodał.

Zwrócił uwagę, że obecnie nie ma wniosków o pomoc od przedsiębiorców, które "byłyby nierozpatrzone".

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej podkreślił, że obecnie najważniejszy jest dla niego sektora przedsiębiorców. "Tak naprawdę można powiedzieć, że +wisimy+ na powodzeniu przedsiębiorców. Od powodzenia przedsiębiorców zależy, czy Polacy będą mieli pracę oraz to, czy wpływy podatkowe będą na właściwym poziomie utrzymane, jeśli chodzi o budżet" - wyjaśnił.

Ocenił, że "powinniśmy absolutnie skoncentrować się na tym segmencie". "Można w różnych etapach prowadzenia polityki naciski kłaść na różne elementy. Dzisiaj to są przedsiębiorcy i wszyscy powinni to rozumieć" - podkreślił Buda.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane