Buffett: standard życia Amerykanów będzie się stale poprawiać

opublikowano: 30-05-2018, 19:22

Legendarny inwestor-miliarder Warren Buffett choć z całą pewnością nie jest zwolennikiem prezydenta Donalda Trumpa, wierzy, że Ameryka będzie nadal osiągać silny wzrost poziomu życia.

W przedmowie do "Social Value Investing", nowej książki napisanej przez syna „Wyroczni z Omahy”, Howarda W. Buffetta i Williama B. Eimickego opublikowanej we wtorek, podtrzymuje on swoje pozytywne nastawienie do ekonomicznej przyszłości USA.

Warren Buffett
Zobacz więcej

Warren Buffett Bloomberg

Buffett napisał,  "Jestem optymistą, bardzo realistycznym optymistą ... Wierzę, że standardy życia na całym świecie będą się dalej rozwijać w przyszłości, tak jak zrobiono to w Ameryce odkąd nasi przodkowie odkryli „tajny przepis”  na ten kraj".

Miliarder dodaje: "Ameryka stała na czele dzięki nowatorskiemu systemowi rynkowemu opartemu na rządach prawa i równości szans. Ta kombinacja przyniosła niesamowity wzrost w czasie mojego życia - realny PKB na mieszkańca wzrósł sześciokrotnie od czasu moich narodzin w 1930 roku. A nasza gospodarka będzie nadal czerpać korzyści z ciągłego uwalniania potencjału ludzkiego".

Pomimo trudności, z jakimi mamy do czynienia, jestem przekonany, że wnuki obecnych młodych ludzi będą żyć w świecie o znacznie większej obfitości, niż mamy dzisiaj – podsumowuje Buffett.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu