Byki obroniły poziomo 1950 pkt, WIG20 zaczyna odrabiać straty

(Artur Szymański)
opublikowano: 17-03-2005, 11:47

Jak na razie skuteczną zaporą dla dalszego spadku okazuje się poziom 1950 pkt na WIG20. Chociaż indeks największych spółek notuje spadek, to jednak widać, że podaż nie jest tak mocna jak wczoraj.

Jak na razie skuteczną zaporą dla dalszego spadku okazuje się poziom 1950 pkt na WIG20. Chociaż indeks największych spółek notuje spadek, to jednak widać, że podaż nie jest tak mocna jak wczoraj.

Sprzedający nie byli zainteresowani pogłębieniem przeceny poniżej poziomu 1950 pkt. Indeks blue chipów naruszył barierę, ale zaraz potem zaczął odrabiać straty dążąc w kierunku wczorajszego zamknięcia. Potwierdza się więc przypuszczenie, że wczorajsze odbicie przed zamknięciem sesji o 14 pkt było zapowiedzią bardziej zdecydowanej obrony byków.

Na osłabienie siły sprzedających mogą mieć wpływ odbicia indeksów giełd zachodnioeuropejskich oraz węgierskiej. Niepokojem jednak napawa ciągle słabnący złoty. Indeks największych spółek notuje niewielką stratę, natomiast kontrakty terminowe notowane są powyżej wczorajszych poziomów.

Wczorajszą bolesną stratę odrabia częściowo PKN Orlen, którego akcje zyskują około 0,7 proc. przy 60 mln obrotów. Kiepską passę kontynuuje natomiast Telekomunikacja Polska, która jak na razie notuje najwyższą wartość handlu, analogicznie jak to miało miejsce wczoraj. Nieźle trzymają się największe banki – umiarkowanie drożeją PKO BP i Pekao SA.

Na szerokim rynku mocno w górę idzie kurs Banku Handlowego, którego zarząd zaproponuje wypłatę rekordowej dywidendy wysokości 1,564 mld zł. Złoży się na nią 414,19 mln zł z zysku za 2004 r. oraz 1129,8 mln zł z kapitału zapasowego i kapitałów rezerwowych. Na jedna akcję przypadnie więc 11,97 zł. W górę idzie też kurs PDA Biotonu, które wczoraj zdrożały o 20 proc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane