Były doradca Trumpa zebrał 720 mln USD w IPO „spółki w ciemno”

opublikowano: 09-09-2020, 06:55

Gary Cohn, były doradca ekonomiczny prezydenta Donalda Trumpa zebrał aż 720 mln USD w pierwotnej ofercie publicznej spółki „blank-check”, która powstała w celu przeprowadzenia przejęcia, donosi Reuters.

Pod koniec sierpnia pisaliśmy, że Cohn, były bankier Goldman Sachs, wraz z Cliftonem S. Robbinsem, zamierzają sprzedać w pierwotnej ofercie publicznej 60 mln akcji Cohn Robbins Holdings po 10 USD za każdą, czyli po standardowej cenie dla „spółki w ciemno”. Okazało się, że chętnych nie brakowało i udało się zebrać aż 720 mln USD z IPO.

Gary Cohn
fot. Bloomberg

Cohn Robbins Holdings zacznie być notowana na giełdzie nowojorskiej w środę. 

Tworzone w celu przeprowadzenia przejęcia „spółki w ciemno” uważane były dekadę temu za przestarzały pomysł banków. Obecnie ich popularność rośnie. Wśród znanych inwestorów, którzy zdecydowali się na skorzystanie z takiego rozwiązania w tym roku są m.in. Bill Ackman, Michael Klein i Chamath Palihapitiya. 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane