Były premier Singapuru nie wierzy w trwałość europejskiej unii walutowej

DI, PAP
14-09-2011, 14:23

Singapur nie wierzy w trwałość europejskiej unii walutowej i nie planuje kupowania obligacji krajów europejskich pogrążonych w kryzysie zadłużenia - oświadczył w środę były premier tego państwa Lee Kuan Yew.

Lee wyraził przekonanie, że europejska unia walutowa w końcu rozpadnie się na "dwa lub trzy osobne poziomy" z powodu różnic gospodarczych między państwami członkowskimi.

"Będzie to bardzo bolesne, ponieważ jest to przyznaniem, że jednej Europy nie da się osiągnąć" - powiedział Lee na forum, zorganizowanym przez jeden z singapurskich uniwersytetów. "Nie można oczekiwać, że Grecy będą maszerować tak jak Niemcy" - dodał.

Ewentualne zakupy obligacji państw europejskich przez Chiny nie uratują Europy przed rozpadem unii monetarnej - uważa Lee.

Z Pekinem w sprawie zakupu obligacji rozmawiają Włosi.

"Chińczycy nie mogą uratować Europejczyków, nawet gdyby chcieli" - powiedział Lee i dodał: "Łatwiej jest prowadzić interesy z dwudziestoma kilkoma słabymi krajami europejskimi niż z dwudziestoma kilkoma zjednoczonymi krajami europejskimi".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Były premier Singapuru nie wierzy w trwałość europejskiej unii walutowej