Capital Park ostatecznie wykupi w styczniu obligacje serii A o wart. 55 mln zł

ISBNews
23-12-2014, 15:36

Capital Park wykupi ostatecznie 9 stycznia obligacje serii A o wartości nominalnej 55 mln zł, poinformował agencję ISBnews członek zarządu ds. finansowych grupy Michał Koślacz. Emisję drugiej transzy obligacji o wartości 35 mln zł planuje na II kw. 2015.

"Dzięki wynikom oferty obligacji serii D, zdecydowaliśmy, że przedterminowo wykupimy obligacje serii A o wartości 55 mln zł. Pozostałe papiery tej serii o wartości 10 mln zł wykupimy już terminowo w lipcu 2015 roku. Z kolei następną transzę nowych papierów dłużnych zaproponujemy najprawdopodobniej w II kw. przyszłego roku" - powiedział ISBnews Koślacz.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników naszej oferty. Tym bardziej, że nie musieliśmy jej przedłużać, aby przekonać inwestorów do zapisów na nasze papiery, w tak niesprzyjającym czasie, jakim jest okres przedświąteczny. Osiągnęliśmy istotny poziom zaufania wśród inwestorów, którzy mogą liczyć że będziemy konsekwentnie realizowali naszą strategię" - dodał członek zarządu ds. finansowych Capital Park.

Capital Park uplasował obligacje serii D o wartości nominalnej 53,88 mln zł z przeznaczeniem na przedterminowy wykup obligacji serii oraz obniżenie kosztów finansowych. Oprocentowanie obligacji serii D jest oparte o zmienną stopę procentową WIBOR 3M, powiększoną o marżę w wysokości 4,30 pkt proc. (seria A jest oprocentowana na poziomie WIBOR 6m + 5%). Odsetki od obligacji będą płacone co trzy miesiące. Termin wykupu obligacji to 3 lata. Papiery są niezabezpieczone.

Intencją spółki jest wprowadzenie obligacji do alternatywnego systemu obrotu w ramach platformy ASO Catalyst prowadzonej przez GPW oraz Bondspot w styczniu 2015 roku.

Grupa Capital Park to jedna z czołowych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm inwestujących na rynku nieruchomości w Polsce. W portfelu ma m.in. inwestycje Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów czy projekt rewitalizacji dawnej Fabryki Norblina w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Capital Park ostatecznie wykupi w styczniu obligacje serii A o wart. 55 mln zł