Carrefour rusza w Hiszpanii z alternatywą dla foliówek

opublikowano: 06-08-2019, 14:33

Carrefour przyłącza się do walki o zmniejszenie odpadów z tworzyw sztucznych i w dziale owocowo-warzywnym zastępuje foliowe torebki siatkami wielokrotnego użytku, informuje thelocal.es.

To pierwsza sieć supermarketów, która ruszyła z podobnym rozwiązaniem plastikowego problemu w Hiszpanii. Wcześniej Carrefour umożliwił swoim klientom pakowanie produktów we własne pojemniki wielokrotnego użytku – takie rozwiązanie francuska sieć wprowadziła również w innych krajach, także w Polsce.

Carrefour
fot. ARC

Jest to pierwszy supermarket w Hiszpanii, który wprowadził ten środek w sklepach w całej Hiszpanii, będąc już pionierem w zakresie wprowadzania własnych pojemników z Tupperware w celu zbierania produktów.

Od poniedziałku w supermarketach sieci dostępne są pakowane po trzy bawełniane siateczki można kupić za 3,99 EUR. Klienci mają również możliwość przyniesienia własnych, alternatywnych toreb.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane