Cena docelowa akcji PKO BP poszła mocno w dół

opublikowano: 14-11-2022, 09:47
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Michał Sobolewski, analityk DM BOŚ, obniżył do “trzymaj“ rekomendację dla akcji PKO BP, a cenę docelową z 51,48 do 34,3 zł.

Specjalista zakłada że po kiepskich wynikach za III kwartał 2022 r. w kolejnych kwartałach bank się poprawi, a zyski skorygowane o wpływ wydarzeń jednorazowych będą mocne. Nie spodziewa się jednak fundamentalnej zmiany na lepsze w przyszłości.

“Po pierwsze, oczekujemy w kilku nadchodzących kwartałach wzrostu odpisów aktualizujących, gdyż gospodarka będzie w stagnacji i to nie tylko z powodu pogarszającej się jakości ryzyka prawnego związanego z kredytami, ale również pod wpływem obciążenia dawnymi kredytami hipotecznymi w CHF oraz ewentualnej korekty ekspozycji w Ukrainie. Po drugie, PKO BP to sztandarowy bank państwowy i wobec serii zmian legislacyjnych kosztownych dla sektora inwestorzy zagraniczni, którzy mogą wybierać wśród najbardziej obiecujących okazji inwestycyjnych w regionie, mogą zachowywać ostrożność wobec kontrolowanego przez Skarb Państwa banku” - napisał analityk w raporcie z 4 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane