CEZ podpisał wstępne porozumienie o budowie elektrowni w Wietnamie

Interfax.pl
opublikowano: 13-09-2007, 15:47

Skoda Praha, spółka inżynieryjna czeskiego koncernu energetycznego CEZ, podpisała porozumienie o budowie w Wietnamie elektrowni opalanej węglem kamiennym o mocy 3.000 MW, której łączny koszt wyniesie 90 mld koron (4,55 mld USD) - poinformował agencję Interfax Central Europe rzecznik CEZ Ladislav Kriz.

"Wietnam nie jest dla CEZ rynkiem wiodącym, ale dla Skoda Praha, która specjalizuje się z pracach inżynieryjnych, jest to jeden z najbardziej interesujących rynków i ważna trampolina do dalszych działań biznesowych" - powiedział Kriz.

Rzecznik odmówił podania wartości umowy, którą ma podpisać Skoda Praha.

"Szczegóły kontraktu nie zostały jeszcze ustalone" - powiedział Kriz.

Wstępne porozumienie pomiędzy Skoda Praha i największą wietnamską spółką energetyczną Vietnam Electricity podpisał w Pradze podczas swojej wizyty wietnamski premier Nguyen Tan Dung.

Kriz powiedział, że czeska delegacja uda się do Wietnamu w połowie listopada. CEZ ma nadzieję do tego czasu osiągnąć postęp w negocjacjach z Vietnam Electricity.

Elektrownia, którą ma zamiar zbudować Skoda Praha w prowincji Tra Vinh w delcie Mekongu, ma mieć sześć bloków o mocy 500 MW każdy.

Interfax.pl

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Interfax.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / CEZ podpisał wstępne porozumienie o budowie elektrowni w Wietnamie