Chiny zdecydowanie sprzeciwiają się przymusowej sprzedaży TikToka

opublikowano: 23-03-2023, 12:56
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rzecznik Ministerstwa Handlu w Państwie Środka przekazał, że Chiny zdecydowanie sprzeciwiłyby się jakiejkolwiek sprzedaży TikToka wymuszonej przez Waszyngton – podaje agencja Bloomberg.

fot. ARC

TikTok jest własnością ByteDance Ltd. z siedzibą w Pekinie. Zdaniem amerykańskich prawodawców nie można jej ufać w kwestii przechowywania danych osobowych użytkowników.

Prezes TikToka, Shou Chew, ma w czwartek zeznawać przed Komisją Energii i Handlu Izby Reprezentantów. Oczekuje się, że zajmie się wieloma problemami, w tym zdrowiem psychicznym dzieci i zarzutami, że TikTok może być używany do szpiegowania Amerykanów lub propagowania propagandy Komunistycznej Partii Chin.

Stany Zjednoczone nakazały właścicielom TikToka w Chinach sprzedać aplikację lub zakazać korzystania z popularnej platformy do udostępniania wideo. Oznacza to poważną eskalację długotrwałego sporu dotyczącego obaw o prywatność wokół chińskiej kontroli danych i algorytmu.

Jak podawała agencja Reuters, dwa tygodnie temu w wyniku rosnącej presji ze strony ustawodawców na świecie TikTok ogłosił nowy system bezpieczeństwa danych, nazwany „Project Clover” (Projekt Koniczyna).

Niedawno Parlament Europejski, Komisja Europejska oraz Rada UE zakazały TikTokowi korzystania z telefonów pracowników ze względu na rosnące obawy dotyczące aplikacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Bloomberg, Reuters

Polecane