Rzecznik Ministerstwa Handlu w Państwie Środka przekazał, że Chiny zdecydowanie sprzeciwiłyby się jakiejkolwiek sprzedaży TikToka wymuszonej przez Waszyngton – podaje agencja Bloomberg.

TikTok jest własnością ByteDance Ltd. z siedzibą w Pekinie. Zdaniem amerykańskich prawodawców nie można jej ufać w kwestii przechowywania danych osobowych użytkowników.
Prezes TikToka, Shou Chew, ma w czwartek zeznawać przed Komisją Energii i Handlu Izby Reprezentantów. Oczekuje się, że zajmie się wieloma problemami, w tym zdrowiem psychicznym dzieci i zarzutami, że TikTok może być używany do szpiegowania Amerykanów lub propagowania propagandy Komunistycznej Partii Chin.
Stany Zjednoczone nakazały właścicielom TikToka w Chinach sprzedać aplikację lub zakazać korzystania z popularnej platformy do udostępniania wideo. Oznacza to poważną eskalację długotrwałego sporu dotyczącego obaw o prywatność wokół chińskiej kontroli danych i algorytmu.
Jak podawała agencja Reuters, dwa tygodnie temu w wyniku rosnącej presji ze strony ustawodawców na świecie TikTok ogłosił nowy system bezpieczeństwa danych, nazwany „Project Clover” (Projekt Koniczyna).
Niedawno Parlament Europejski, Komisja Europejska oraz Rada UE zakazały TikTokowi korzystania z telefonów pracowników ze względu na rosnące obawy dotyczące aplikacji.
Podpis: ON, Bloomberg, Reuters