CIR: Premier powołał Budzanowskiego na wiceministra skarbu

PAP
opublikowano: 22-07-2009, 15:44

Premier Donald Tusk powołał Mikołaja Budzanowskiego na stanowisko wiceministra skarbu - poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu.

"Prezes Rady Ministrów Donald Tusk odwołał - z dniem 20 lipca 2009 r. - pana Krzysztofa Żuka ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, dziękując mu za pracę i jednocześnie powołał na to stanowisko pana Mikołaja Budzanowskiego" - czytamy w komunikacie.

Budzanowski będzie odpowiadał m.in. za przemysł paliwowy, gazowy i chemiczny. Do tej pory pełnił w ministerstwie funkcję dyrektora jednego z departamentów nadzoru i prywatyzacji. Był odpowiedzialny za nadzór nad spółkami strategicznymi w sektorze, ropy, gazu i chemii oraz pracami związanymi z budową terminalu LNG.

Rzecznik resortu Maciej Wewiór poinformował we wtorek PAP, że były wiceminister skarbu Krzysztof Żuk został członkiem gabinetu politycznego w resorcie skarbu. Żuk pracuje w MSP blisko 18 lat. Funkcję wiceministra pełnił od listopada 2007 roku. Sprawował nadzór m.in. nad projektami dywersyfikacyjnymi, przygotowaniem budowy terminalu LNG w Świnoujściu czy procesem przekazania akcji pracowniczych PGNiG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / CIR: Premier powołał Budzanowskiego na wiceministra skarbu