Clinton wydaje na kampanię 32 razy więcej niż Trump

AR
opublikowano: 21-06-2016, 11:31

Przy miesięcznym budżecie wielkości 42,5 mln USD do dyspozycji Hillary Clinton, kandydatki Demokratów na prezydenta USA, środki republikańskiego miliardera Donalda Trumpa wydają się raczej skromne.

Wydatki na kampanię prezydencką Hillary Clinton należą do największych w historii Stanów Zjednoczonych - wynika z informacji Federalnej Komisji Wyborczej (Federal Election Commission - FEC), podawanych do publicznej wiadomości. 

Donald Trump i Hillary Clinton
YouTube

W czerwcu Donald Trump zadeklarował, że na koncie bankowym jego sztabu wyborczego jest 1,3 mln USD. W tym samym czasie Hillary Clinton dysponowała 42,5 mln USD. Różnica jest 32-krotna - zauważa The Guardian.

Jeśli to wydatki na kampanię zdecydują o ostatecznym zwycięstwie, Hillary Clinton może spać spokojnie. 4 maja kontrowersyjny miliarder otrzymał nominację na oficjalnego kandydata na prezydenta Republikanów. W tym samym miesiącu otrzymał od sponsorów 3 mln USD, a jego kontrkandydatka z Partii Demokratycznej pozyskała 26 mln USD.

Wiele wydatków pompowanych w kampanię Trumpa wraca do jego spółek - zauważa portal. Miliarder płaci z tych pieniędzy za korzystanie ze swojego prywatnego samolotu i cateringu w swoich hotelach.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane