Córki szefa Korean Air odchodzą z firmy

Marek Druś, AP
opublikowano: 23-04-2018, 11:21
aktualizacja: 23-04-2018, 11:23

Korean Air Lines poinformowały, że dwie córki szefa spółki odejdą z kierowniczych stanowisk w związku z coraz głośniejszą krytyką ich zachowania w firmie oraz oskarżeń o udział w przemycie.

Cho Yang-ho, szef południowokoreańskiego przewoźnika ogłosił rezygnację z pracy swojej córki, Hyun-ah. Niedawno wróciła ona na kierownicze stanowisko w grupie po czterech latach od skandalu wywołanego awanturą na pokładzie samolotu Korean Air Lines kiedy jedna ze stewardess podała jej w niewłaściwy sposób orzeszki.

Stanowisko straciła także druga córka szefa spółki, Hyun-min, w sprawie której toczy się dochodzenie po tym jak podobno rzuciła filiżanką z wodą podczas jednego ze spotkań biznesowych.

Jednocześnie koreańska służba celna potwierdziła dokonanie przeszukanie w centrali Korean Air Lines w Seulu. Szukano tam dowodów na domniemany przemyt i unikanie ceł.

Południowokoreańskie media pisały wcześniej, powołując się na źródła w Korean Air Lines, że rodzina Cho szmugluje do kraju zagraniczne dobra pod pozorem, że jest to własność spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Córki szefa Korean Air odchodzą z firmy