Czynsze za warszawskie biura nie wzrosną do 2002 r.

FAMOT - PLESZEW Spółka Akcyjna
25-04-2001, 17:47

WARSZAWA (Reuters) - Jeszcze do końca 2002 roku czynsze za wynajęcie biura w Warszawie, które spadły o połowę przez ostatnie dwa lata, nie powinny rosnąć. Jednak potem wynajem biur może podrożeć, uważa Darren Battle przedstawiciel firmy działającej w branży nieruchomości Jones Lang LaSalle.

"Przez następne dwa lata na tyle zmniejszy się ilość wolnej powierzchni, że czynsze zaczną rosnąć" - powiedział Reuterowi Darren Battle, dyrektor do spraw badań Jones Lang LaSalle.

Obecnie są w budowie cztery biurowce w centrum miasta, podczas gdy rok temu było ich ponad 10. W ostatnich dwóch latach ilość powierzchni biurowych w najlepszych lokalizacjach zwiększyła się dwukrotnie, a stawki za czynsze spadły do 28 z 55 dolarów za metr kwadratowy miesięcznie.

Poza centrum miasta ze względu na dużą ilość powierzchni, która ma być oddana do użytku w najbliższych dwóch latach, przewiduje się spadek czynszów. Obecnie kształtują się one na poziomie od 19 do 24 dolarów za metr kwadratowy miesięcznie.

Jednak mimo spadających cen, warszawskie czynsze pozostają około 30 procent wyższe od tych w Pradze i Budapeszcie, podała firma.

((Iwona Pająk, Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: FAMOT - PLESZEW Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czynsze za warszawskie biura nie wzrosną do 2002 r.