Deloitte: Zamknijcie niebezpieczne pozycje!

DI
04-12-2008, 12:02

Deloitte radzi wszystkim firmom, które zawarły jakiekolwiek spekulacyjne instrumenty pochodne, by jak najszybciej zamknęły pozycje i zajęły się działalnością operacyjną – ogłosili przedstawiciele audytora na konferencji prasowej.

Deloitte podkreśla, że dotyczy to tylko spekulacyjnych transakcji, nie tych które jedynie zabezpieczają wpływy eksportowe.

Zbigniew Szczerbetka, partner zarządzający Delloite z działu zarządzania ryzykiem audytora uważa, że do strat doszło głównie przez niewiedzę firm, zły nadzór. Jak dodał, niepotrzebne transakcje derywatami zawierano z  powodu zbyt dużego apetytu na na dodatkowe zyski, który sprawił, że firmy zlekceważyły ryzyko.

Według Deloitte, czysto spekulacyjne opcje - pomijając hedging - to problem przynajmniej kilkuset milionów złotych w skali kraju. Mogą być to też miliardy... Wszystko zależy od kursów walutowych.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Deloitte: Zamknijcie niebezpieczne pozycje!