DM BDM radzi "kupuj" Stalprodukt

opublikowano: 20-04-2022, 08:02

Krystian Brymora, analityk DM BDM, w raporcie z 13 kwietnia wznowił wydawanie rekomendacji dla akcji Stalproduktu od zalecenia “kupuj”. Cena docelowa to 461 zł.

“Spółka ma za sobą rekordowy 2021 rok, a udane negocjacje cenowe w segmencie blach transformatorowych i ponad 50-procentowy wzrost cen stali od wybuchu wojny pozwalają oczekiwać mocnych wyników w I półroczu 2022 w obszarze blach i profili. Z kolei wzrost marż przerobowych w segmencie cynku daje większy optymizm na II półrocze 2022. Tym samym Stalprodukt stać na poprawę ubiegłorocznych wyników, choć jeszcze 2-3 miesiące temu wydawało się to mało prawdopodobne. Doceniamy transformację spółki w kierunku recyklera cynku, co powinno prowadzić do stopniowego reratingu wskaźników. Na dziś rynek wycenia spółkę jak kopalnię na ok. 2- krotność EBITDA” - napisano w uzasadnieniu.

Analityk prognozuje, że w 2022 r. firma zanotuje 7,1 mld zł przychodów, 770 mln zł EBITDA i 459,7 mln zł zysku netto. Spodziewa się 8,8 zł dywidendy na akcję, a w kolejnym roku 16,5 zł na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane