Dolar najsilniejszy wobec euro od dwóch miesięcy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-01-2005, 13:35

Amerykański dolar umocnił się w czwartek na rynku międzybankowym w Londynie wobec euro do poziomu najwyższego od dwóch miesięcy. To reakcja na negatywny stosunek europejskich i japońskich oficjeli do dalszego osłabiania się dolara - podają dealerzy.

Amerykański dolar umocnił się w czwartek na rynku międzybankowym w Londynie wobec euro do poziomu najwyższego od dwóch miesięcy. To reakcja na negatywny stosunek europejskich i japońskich oficjeli do dalszego osłabiania się dolara - podają dealerzy.

Dolar umocnił się w czwartek po godz. 11.00 czasu lokalnego w Londynie do 1,2935 za euro z 1,3011 w środę po południu w Nowym Jorku, i do 102,99 japońskich jenów ze 102,76.

"Jeśli dolar przełamie poziom 1,2930 za euro, to wzrośnie presja oddolna na euro-dolara i rynek zacznie stawiać za cel około 1,2848 za euro" - ocenia analityk ABN Amro Holding w Amsterdamie Steven Wesiak.

W środę wieczorem minister finansów Francji Herve Gaymard zaapelował do administracji George'a W.Busha, aby zapobiegła dalszemu osłabianiu się dolara, który w grudniu ub. roku spadł do rekordowo niskiego poziomu wobec euro. Takiej sytuacji nie akceptuje też szef banku centralnego Japonii Toshihiko Fukui.

30 grudnia amerykańska waluta spadła do rekordowych 1,3666 USD za euro.

 Kwestia kursów walut stanie się zapewne jednym z głównych tematów obrad ministrów finansów i bankowców z krajów grupy G-7 i z Chin, którzy spotkają się w Londynie w dniach 4-5 lutego.

W skład G-7 wchodzą USA, Japonia, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy i Kanada.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane