Dotacje rozruszają powiązania sektorowe

opublikowano: 30-07-2018, 22:00

Mazowieckie firmy i ich grupy, które mają doświadczenie w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych, mogą powalczyć o granty z działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego (Projekty B+R).

Do podziału między wnioskodawców jest 10 mln EUR. Wnioski o dotacje mogą składać zarówno firmy MŚP, jak i duże przedsiębiorstwa. Granty pokryją koszty projektów obejmujących fazę badań przemysłowych i prac rozwojowych aż do etapu pierwszej produkcji. Co ważne, przedsięwzięcia, które nie przewidują wspomnianych prac, nie mogą liczyć na dofinansowanie. Strumień unijnego wsparcia popłynie również do przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać technologie opracowane przez siebie lub zakupione.

Istotne jest jednak to, aby nie były one skomercjalizowane i wykorzystywane w działalności gospodarczej. Beneficjenci będą mogli przeznaczyć dotacje na wynajem infrastruktury niezbędnej do przeprowadzenia prac badawczych. Granty pomogą im również uzyskać ochronę prawa własności przemysłowej z wyłączeniem kosztów zgłoszenia wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego. Finansowe wsparcie ułatwi też przedsiębiorcom prowadzenie analiz czystości patentowej, które są konieczne, aby skutecznie skomercjalizować technologie. Dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na styczeń 2019 r. © Ⓟ

WAŻNA DATA:

5.09 Do tego dnia firmy i ich powiązania kooperacyjne mogą składać wnioski o dotacje z działania 1.2 RPO WM.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.funduszedlamazowsza.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu