Drugi brytyjski producent stali na krawędzi bankructwa

opublikowano: 21-05-2019, 15:15

British Steel może wkrótce znaleźć się pod zarządem administracyjnym. Spółka szuka pomocy państwa, twierdzą anonimowi informatorzy BBC.

Drugi brytyjski producent stali szuka 75 mln GBP wsparcia finansowego, które pozwoliłoby mu rozwiązać problemy wynikające, jak twierdzi, ze zbliżającego się brexitu. Jeśli spółka nie znajdzie pomocy, możliwa jest utrata 5 tys. miejsc pracy bezpośrednio i 20 tys. w łańcuchu dostaw. Brak „koła ratunkowego” dla British Steel do wieczora we wtorek może oznaczać ogłoszenie zarządu administracyjnego w ciągu 48 godzin. 

CENA I POPYT:
CENA I POPYT:
W ostatnich miesiącach ceny blach w Polsce dynamicznie rosły, a zapotrzebowanie spadało. Pod koniec roku powinny być tańsze, ale trudno prognozować, czy zachęci to konsumentów do zakupów.
Fot. Bloomberg

British Steel jest ofiarą spadku zamówień klientów z Europy  w związku z niepewnością spowodowaną przez brexit. Spółce zaszkodziło także osłabienie funta po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w czerwcu 2016 roku. Dodatkowym ciosem jest wojna handlowa rozpętana przez USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane