Drugi Dreamliner LOT-u również uziemiony

WST
opublikowano: 17-01-2013, 08:18

Działając zgodnie z zaleceniami Amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa, Polskie Linie Lotnicze LOT wstrzymały użytkowanie swojego drugiego Boeinga 787 Dreamliner.

Z kolei po wczorajszym locie do Chicago, zatrzymany tam został pierwszy Dreamliner LOT-u.

Wcześniej Polskie Linie Lotnicze LOT zmuszone były odwołać rejs powrotny swojego boeinga 787 dreamliner z USA. Odbywająca swój pierwszy transatlantycki lot maszyna przyleciała w środę wieczorem czasu lokalnego z Warszawy do Chicago.

Dreamliner LOT-u miał zgodnie z planem kilka godzin później wylecieć z powrotem do Warszawy. Maszyna, podobnie jak wszystkie inne boeingi 787 w USA, została na polecenie władz amerykańskich uziemiona w związku z usterkami, jakie w ostatnim czasie wykryto w tego typu samolotach.

LOT-owski dreamliner zostanie poddany kontroli i na razie nie wiadomo, kiedy będzie mógł opuścić chicagowskie lotnisko O'Hare. Linie lotnicze zmieniają pasażerom rezerwację na inne loty.

Czytaj więcej o uziemieniach Dreamlinerów >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane