Dyrekcja Poczty proponuje 540 zł podwyżki, związki odrzucają propozycję

DI, PAP
opublikowano: 09-05-2008, 17:02

Dyrekcja Poczty Polskiej zaproponowała w  piątek związkowcom 540 zł podwyżki, zamiast proponowanych wcześniej 500 zł - powiedział dyrektor generalny firmy Andrzej Polakowski. Podwyżka miałaby być wprowadzana stopniowo. Związkowcy odrzucili tę propozycję.

Jak powiedział PAP przewodniczący Związku Zawodowego Straży Pocztowej Krzysztof Fidelis, związkowcy nie przyjęli nowej propozycji i zamierzają okupować salę obrad w siedzibie dyrekcji generalnej Poczty. Jak poinformował, protest ten może potrwać co najmniej do 13 maja.

W piątkowych rozmowach ze strony Poczty uczestniczyli: dyrektor generalny firmy Andrzej Polakowski oraz jego zastępca Mariusz Wnuk. W sali było około 40 związkowców.

Jak informuje dyrekcja Poczty w materiałach dostarczonych dziennikarzom, podwyżki w Poczcie Polskiej miałyby być wprowadzane stopniowo w trzech etapach.

Pierwszy został już wdrożony w I kwartale 2008 r. W jego efekcie średnia płaca w Poczcie wzrosła o 137,5 zł brutto na etat. W wyniku tego minimalna pensja brutto wzrosła do 1400 zł, co z wszystkimi dodatkami daje łącznie 2200 zł.

Piątkowe rozmowy dotyczą drugiego etapu. W jego ramach podwyżka miałaby wynieść 250 zł brutto na etat, podczas gdy wcześniej dyrekcja oferowała po 210 zł.

W trzecim etapie dyrekcja Poczty chce wprowadzić od 1 października br. po 150 zł brutto podwyżki na etat.

Z powodu piątkowej propozycji dyrekcji Poczty Polskiej cała tegoroczna podwyżka, liczona na koniec roku wyniosłaby ok. 540 zł, a nie jak wcześniej planowało kierownictwo Poczty blisko 500 zł.

Zaproszenie na rozmowy związkowcy wysłali do Ministerstwa Infrastruktury po zakończonych fiaskiem czwartkowych negocjacjach z zarządem Poczty. Po rozmowach około 30-40 związkowców zostało na noc w sali obrad w siedzibie dyrekcji.

Związkowcy z ponad 30 organizacji proponowali wzrost płac w wysokości 400 zł brutto dla każdego pracownika od 1 kwietnia br.; pocztowa "Solidarność" oczekuje natomiast wzrostu wynagrodzeń o 700 zł brutto, liczonego od 1 stycznia br.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dyrekcja Poczty proponuje 540 zł podwyżki, związki odrzucają propozycję