Echo Investment <EPRS.WA> Umowy ze spółką Qubus Hotel System Sp. z o.o.

opublikowano: 14-11-2003, 18:47

Echo Investment <EPRS.WA> Umowy ze spółką Qubus Hotel System Sp. z o.o. UMOWY ZE SPÓŁKĄ QUBUS HOTEL SYSTEM SP. Z O.O.
Raport bieżący nr 33/2003
Spółka Echo Investment S.A. informuje, iż w dniu 13 listopada 2003 roku podpisała ze spółka Qubus Hotel System Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze, umowy, na mocy których Echo Investment S.A. zobowiązała się zrealizować a następnie wydzierżawić spółce Qubus Hotel System Sp. z o.o. powierzchnię w nowych projektach hotelowych zlokalizowanych w Krakowie i Kielcach.
Planowany do realizacji hotel w Krakowie to budynek 8 - piętrowy o 195 pokojach hotelowych z parkingiem podziemnym i naziemnym i innymi budowlami związanymi z jego funkcjonowaniem, w którym Dzierżawca będzie prowadził hotel w standardzie "czterogwiazdkowym".
Planowany do realizacji hotel w Kielcach to budynek 3 - piętrowy z ok. 93 pokojami hotelowymi wraz z parkingiem naziemnym i innymi budowlami związanymi z jego funkcjonowaniem, w którym Dzierżawca będzie prowadził hotel w standardzie "trzygwiazdkowym".
Umowy dzierżawy na projektach zostały zawarta na okres 25 lat.
Łączna nominalna wartość umów za okres 25 lat dzierżawy wynosi równowartość w złotych polskich 46,46 mln USD, co na dzień przekazania raportu stanowi 182,11 mln PLN.
Umowy zawarte są pod następującymi warunkami zawieszającymi: podjęcia w terminie do dnia 31 grudnia 2003 roku przez Radę Nadzorczą Echo Investment S.A. uchwały wyrażającej zgodę na ich zawarcie, podjęcia przez Zgromadzenie Wspólników Qubus terminie do dnia 31 grudnia 2003 roku uchwały wyrażającej zgodę na ich zawarcie, nie skorzystania przez Gminę Miasto Kraków z prawa pierwokupu prawa wieczystego użytkowania nieruchomości na której ma być realizowany obiekt w Krakowie.
Umowa została uznana za znaczącą na podstawie kryterium kapitałów własnych.
Echo Investment S.A. informuje, iż podpisane umowy są kolejnymi projektami jakie Spółka realizuje dla firmy spółka Qubus Hotel System Sp. z o.o.. Pierwszym projektem zrealizowanym dla spółki Qubus w formule generalnej realizacji był obiekt hotelowy w Gliwicach.
Spółka Qubus Hotel System Sp. z o.o. jest podmiotem w 100% zależnym od Qubus Hotel Holding AS z Norwegii.
Spółka Qubus Hotel System Sp. z o.o. rozwija na obszarze Polski siec hoteli w standardzie 3 i 4 gwiazdkowym.
Obecnie jest właścicielem hoteli zlokalizowanych w następujących miastach:
Wrocław, Gorzów Wielkopolski, Legnica, Zielona Góra, Głogów, Złotoryja, Gliwice,
W grudniu 2003 spółka planuje uruchomienie kolejnego hotelu w Katowicach.
Łączna ilość pokoi będąca aktualnie w ofercie spółki Qubus wynosi 906 pokoi.
Data sporządzenia raportu: 14-11-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Echo Investment &lt;EPRS.WA&gt; Umowy ze spółką Qubus Hotel System Sp. z o.o.