Elon Musk prosi Donalda Trumpa o pomoc

opublikowano: 09-03-2018, 06:26
aktualizacja: 09-03-2018, 06:30

Szef Tesli zwrócił się do prezydenta Donalda Trumpa o pomoc w sprawie nierównego traktowania firm na rynku motoryzacyjnym w Chinach, informuje Reuters.

W serii wpisów na Twitterze Musk napisał, że choć jest generalnie przeciwny cłom, to obecne zasady w Chinach bardzo utrudniają tam działalność zagranicznym firmom.

Zobacz więcej

Elon Musk

Bloomberg

- To jak rywalizowanie na olimpiadzie biegnąc w ołowianych butach – napisał szef Tesli.  

Musk chciałby, aby jego spółka mogła produkować auta elektryczne w Chinach. Nie jest w stanie tego dokonać, głównie z powodu chęci zachowania całkowitej kontroli nad spółką działającą w Chinach.

- Żaden producent aut z USA nie może posiadać nawet 50 procent swojej fabryki w Chinach, a w USA jest pięć należących w 100 procentach do Chińczyków spółek z  branży aut elektrycznych – napisał Musk.

Szef Tesli zwrócił uwagę, że zgłaszał tą sprawę poprzedniej administracji, ale nic się nie stało.

- Chcę tylko sprawiedliwych warunków, najlepiej takich, gdzie cła/zasady są tak samo umiarkowane. Nic więcej. Mam nadzieję, że nie wydaje się to nierozsądne – napisał Musk. 

Reuters zwraca uwagę, że Trump cytował Muska w jednym ze swoich wpisów na Twitterze dotyczących wprowadzanych ceł na stal i aluminium. Prezydent USA wskazywał, że amerykańscy producenci aut nie są traktowani sprawiedliwie na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Elon Musk prosi Donalda Trumpa o pomoc